Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

czemu pralka nie pobiera wody

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: czemu pralka nie pobiera wody

Pralka to jeden z najważniejszych sprzętów w naszym domu. Dzięki niej możemy szybko i sprawnie wyprać nasze ubrania i pościel. Jednakże, czasami może się zdarzyć, że pralka przestaje pobierać wodę. Co w takiej sytuacji zrobić?

Przede wszystkim, należy sprawdzić, czy kran z wodą jest otwarty. Brak wody w pralce może wynikać z usterki w instalacji wodnej lub z nieodpowiedniego ustawienia włącznika wody. Jeśli kran jest otwarty, sprawdź, czy wąż zasilający prowadzący do pralki nie jest zgięty lub zablokowany.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie filtra wody. Zazwyczaj znajduje się on w górnej części węża zasilającego. Wystarczy go odkręcić i wyjąć filtr. Należy go dokładnie wyczyszczyć i włożyć z powrotem na swoje miejsce.

Jeśli filtry są czyste a pralka nadal nie pobiera wody, warto sprawdzić, czy nie ma zablokowanego zatyczki wyjścia wody. Zdarza się, że woda w pralce nie może wypłynąć, co powoduje, że pralka nie jest w stanie napełnić się nową wodą. W takim przypadku należy skontaktować się z serwisem lub samodzielnie spróbować usunąć blokadę.

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie elektrozaworu zasilającego wodę. Jeśli jest uszkodzony, to może powodować brak wody w pralce. W takim przypadku należy skontaktować się z serwisem, aby wymienić elektrozawór.

Podsumowując, problem braku wody w pralce może mieć różne przyczyny. Warto zacząć od sprawdzenia kranu z wodą i filtra wody, a jeśli te elementy są w porządku, należy skontaktować się z fachowcem, aby dokładnie zbadał przyczynę usterki i naprawił ją. Dzięki temu pralka będzie działała sprawnie i bez żadnych problemów.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: czemu pralka nie pobiera wody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *