Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

kiedy sklepy są otwarte w niedzielę

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: kiedy sklepy są otwarte w niedzielę

Kiedy sklepy są otwarte w niedzielę – poradnik dla konsumentów

W Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele, jednakże istnieją wyjątki od tej reguły, które pozwolą nam zrobić zakupy w wybranej placówce. Jak więc sprawdzić, które sklepy są otwarte w niedzielę?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że zakaz handlu w niedziele dotyczy tylko niektórych placówek. Sklepy osiedlowe, małe sklepiki, a także kioski i stacje benzynowe mogą prowadzić sprzedaż w niedzielę. Można również zrobić zakupy w sklepach internetowych, które działają przez całą dobę.

Jeśli chodzi o większe sklepy, to istnieje kilka wyjątków od zakazu handlu w niedziele. Można zrobić zakupy w sklepach z paliwem, które znajdują się na terenie stacji benzynowych. Można również odwiedzić sklepy, które znajdują się na dworcach, lotniskach oraz w centrach handlowych o powierzchni do 400 metrów kwadratowych. Warto również wiedzieć, że w okresie przedświątecznym oraz w okolicach świąt Wielkiej Nocy obowiązuje wyjątkowy harmonogram handlu, który pozwala na zakupy w większej liczbie sklepów.

Oczywiście, najlepszym sposobem na sprawdzenie, które sklepy są otwarte w niedzielę, jest skorzystanie z internetu. Wszystkie większe sklepy posiadają swoje strony internetowe, na których znajdują się informacje o godzinach otwarcia poszczególnych placówek. Warto również zwrócić uwagę na tablice informacyjne, które umieszczone są na wejściach do sklepów. Tam również możemy znaleźć informacje na temat godzin otwarcia i zamknięcia sklepów.

Podsumowując, zakaz handlu w niedziele nie oznacza, że nie można zrobić zakupów w wybranej placówce. Warto jednak pamiętać o wyjątkach od tej reguły oraz korzystać z internetu i tablic informacyjnych, aby sprawdzić godziny otwarcia sklepów. Dzięki temu unikniemy rozczarowania i zrobimy zakupy w dogodnym dla nas terminie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy sklepy są otwarte w niedzielę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *