Opublikowano Dodaj komentarz

które sklepy mogą być otwarte w niedziele

Znaleziony temat: które sklepy mogą być otwarte w niedziele

W Polsce obowiązuje ustawa o zakazie handlu w niedzielę, która wprowadza ograniczenia w otwieraniu sklepów w ten dzień. Niemniej jednak, istnieją pewne wyjątki od tej reguły.

Zgodnie z ustawą, sklepy mogą być otwarte w niedziele tylko w określonych przypadkach. Jednym z nich są sklepy zlokalizowane na stacjach benzynowych, które mogą być czynne przez całą dobę. Otwarte mogą być również apteki, kioski prasowe, a także sklepy zlokalizowane na lotniskach, dworcach i w centrach handlowych.

Warto zaznaczyć, że obecnie w Polsce nie obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedziele. W 2020 roku wprowadzono tzw. „niedziele handlowe”, czyli 7 niedziel w roku (w 2021 roku będzie ich 9), kiedy sklepy o powierzchni do 1000 m2 mogą być otwarte w godzinach 9:00-21:00. W tych dniach sklepy większe niż 1000 m2 muszą pozostawać zamknięte.

Niezależnie od tego, w jakim sklepie chcemy zrobić zakupy w niedzielę, warto sprawdzić godziny otwarcia danego punktu. Nie wszystkie sklepy decydują się na otwarcie w dni niedzielne, a te, które to robią, zazwyczaj posiadają zmienione godziny otwarcia.

Podsumowując, wyjątki od zakazu handlu w niedziele dotyczą przede wszystkim sklepów zlokalizowanych na stacjach benzynowych, aptek, kiosków prasowych oraz sklepów w centrach handlowych, lotniskach i dworcach. W pozostałe niedziele sklepy o powierzchni do 1000 m2 mogą być otwarte w ramach „niedziel handlowych”, jednak ich godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Przed wyjściem na zakupy warto sprawdzić, czy wybrane przez nas sklepy są otwarte i jakie mają godziny otwarcia.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: które sklepy mogą być otwarte w niedziele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *