Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

sklep biedronka kto jest właścicielem

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: sklep biedronka kto jest właścicielem

Sklep Biedronka – kto jest właścicielem?

Prawdopodobnie każdy z nas zna sklep Biedronka. To popularna sieć marketów, w których można kupić wiele produktów w atrakcyjnych cenach. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, kto jest właścicielem tej popularnej sieci?

Otóż Biedronka należy do portugalskiej firmy Jeronimo Martins, która została założona w 1792 roku. Obecnie Jeronimo Martins to jedna z największych firm handlowych w Europie, której sklepy znajdują się nie tylko w Polsce, ale także w Portugali, Kolumbii oraz w Brazylii.

Z pewnością wielu z Was kojarzy logo Biedronki – czerwoną biedronkę na białym tle. Jednak czy wiecie, skąd wziął się ten symbol? Otóż pierwszy sklep Biedronka został otwarty w 1995 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Jego założycielem był Mariusz Świtalski, który postanowił nazwać swój sklep właśnie Biedronka. Symbol czerwonej biedronki na białym tle wybrał ze względu na łatwość zapamiętania i rozpoznawalność wśród klientów.

Jednak już w 1997 roku sklepy Biedronka zostały przejęte przez portugalską firmę Jeronimo Martins. Od tamtej pory sieć rozwija się dynamicznie, co przekłada się na coraz większą popularność wśród klientów. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 3 tysiące sklepów Biedronka, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Podsumowując, sklep Biedronka należy do portugalskiej firmy Jeronimo Martins, która działa na rynku od ponad 200 lat. Pierwotnie sklep został założony przez Mariusza Świtalskiego, jednak już po dwóch latach został przejęty przez obecnego właściciela. Dziś Biedronka to jedna z najpopularniejszych sieci marketów w Polsce, która oferuje swoim klientom wiele produktów w korzystnych cenach.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: sklep biedronka kto jest właścicielem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *