Opublikowano Dodaj komentarz

w która niedzielę miesiąca są otwarte sklepy

Znaleziony temat: w która niedzielę miesiąca są otwarte sklepy

W której niedzieli miesiąca są otwarte sklepy?

Otwarcie sklepów w niedzielę to temat, który w Polsce budzi wiele kontrowersji. Przepisy dotyczące handlu w niedzielę zmieniały się w ostatnich latach, w związku z czym warto sprawdzić, w które niedziele sklepy są otwarte.

Zgodnie z obowiązującym prawem, w 2021 roku sklepy będą mogły być otwarte w niedziele handlowe, czyli w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele sklepy będą zamknięte.

Warto jednak zwrócić uwagę, że nie dotyczy to wszystkich sklepów. Zgodnie z ustawą, w niedziele handlowe mogą być otwarte tylko sklepy do 100 m? powierzchni oraz te, które znajdują się w strefach turystycznych. Ponadto, sklepy internetowe działają przez całą dobę, także w niedziele.

Jeśli chodzi o godziny otwarcia sklepów w niedziele handlowe, to są one ustalane przez właścicieli sklepów. Zazwyczaj sklepy otwierają się między godziną 9 a 10 rano i zamykają około godziny 17-18.

Warto zaznaczyć, że w okresach przedświątecznych sklepy mogą mieć zmienione godziny otwarcia, a także mogą być otwarte w innych niedzielach niż te przewidziane przez ustawę.

Podsumowując, jeśli chcemy wiedzieć, w które niedziele miesiąca sklepy będą otwarte, należy sprawdzić kalendarz i zwrócić uwagę na pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Warto również pamiętać, że otwarcie sklepów nie dotyczy wszystkich sklepów, a godziny otwarcia ustalają właściciele.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: w która niedzielę miesiąca są otwarte sklepy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *