Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

żarówka ile lumenów

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: żarówka ile lumenów

Żarówka – ile lumenów?

Wybierając żarówkę, często kierujemy się tylko jej mocą, czyli ilością energii, jaką zużyje. Jednak równie istotnym parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę jest ilość światła emitowana przez żarówkę, czyli jej jasność. W tym wypadku jednostką miary jest lumen.

Lumen to jednostka miary strumienia świetlnego, czyli ilości światła, jaką emituje źródło światła. Im więcej lumenów, tym jaśniejsze światło. W przypadku żarówek, ilość lumenów zależy od mocy żarówki oraz rodzaju światła, jakie emituje.

Jeśli chcemy wybrać żarówkę o konkretnej jasności, warto zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniu. Na przykład, żarówka 100W może mieć różną jasność w zależności od producenta i rodzaju światła. Dlatego warto zajrzeć na opakowanie i sprawdzić, ile lumenów emituje dana żarówka.

Warto też pamiętać, że żarówki LED i energooszczędne zazwyczaj mają mniejszą moc, ale większą jasność niż tradycyjne żarówki. Dlatego warto zwrócić uwagę na ilość lumenów, a nie tylko na moc, przy wyborze żarówki.

Podsumowując, żarówka o większej ilości lumenów emituje jaśniejsze światło. Dlatego, jeśli zależy nam na dobrze oświetlonym pomieszczeniu, warto wybrać żarówki o większej ilości lumenów. Przy wyborze żarówki warto zwrócić uwagę na jej moc oraz ilość lumenów, a także na rodzaj światła, jakie emituje.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: żarówka ile lumenów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *