Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

zepsuta pralka w wynajmowanym mieszkaniu kto ponosi koszty

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: zepsuta pralka w wynajmowanym mieszkaniu kto ponosi koszty

Zepsuta pralka w wynajmowanym mieszkaniu – kto ponosi koszty?

Każdy, kto mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, może spotkać się z sytuacją, gdy w mieszkaniu coś się zepsuje lub ulegnie awarii. W takich przypadkach zawsze pojawia się pytanie, kto będzie ponosił koszty naprawy lub wymiany uszkodzonego sprzętu. Co zrobić, kiedy zepsuje się pralka, która była już w mieszkaniu, gdy go wynajmowaliśmy?

Przede wszystkim warto sprawdzić, co na ten temat mówi umowa najmu. W większości przypadków umowa zawiera klauzulę odnoszącą się do sprzętu AGD znajdującego się w mieszkaniu. W umowie może być zapisane, że za naprawę lub wymianę uszkodzonego sprzętu odpowiada właściciel mieszkania. W takim przypadku wynajmujący nie powinien ponosić żadnych kosztów.

Jeśli jednak w umowie brak jest takiej klauzuli, a pralka uległa awarii, to właściciel mieszkania może zlecić jej naprawę lub wymianę. W tym przypadku koszty ponosi właściciel. Jednak wynajmujący powinien zgłosić usterkę od razu, aby właściciel mógł podjąć działania. Jeśli wynajmujący zaniedba to zadanie, to może być obciążony kosztami naprawy lub wymiany pralki.

Warto jednak pamiętać, że w sytuacji, gdy wynajmujący sam uszkodził pralkę, to ponosi on koszty jej naprawy lub wymiany. W takim przypadku należy dokładnie przeanalizować sytuację i ocenić, kto jest winny uszkodzenia pralki. Jeśli wynajmujący sam doprowadził do awarii, to powinien ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

Zepsuta pralka to dość kłopotliwe zdarzenie dla wynajmujących. Warto jednak wiedzieć, jakie są zasady dotyczące naprawy lub wymiany uszkodzonego sprzętu. Dzięki temu będziemy mogli działać w sposób zgodny z prawem i unikniemy nieporozumień z właścicielem mieszkania. Najważniejsze jest pilne zgłoszenie usterki, aby właściciel mógł podjąć stosowne działania.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: zepsuta pralka w wynajmowanym mieszkaniu kto ponosi koszty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *