Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

ile sklep ma czasu na zwrot pieniędzy

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: ile sklep ma czasu na zwrot pieniędzy

Ile sklep ma czasu na zwrot pieniędzy?

Zakupy online stają się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, zwroty także. Warto więc wiedzieć, ile czasu przysługuje nam na zwrot pieniędzy za zakupiony towar.

Zgodnie z prawem, jeśli dokonaliśmy zakupu w sklepie internetowym, mamy 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. Oznacza to, że możemy zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni od jego otrzymania, nie musząc podawać żadnych powodów. Sklepy są zobowiązane do zwrotu całej kwoty, w tym kosztów przesyłki, w przeciągu 14 dni od otrzymania zwracanego towaru.

Jednakże, jeśli sklep oferuje dłuższy czas na zwrot, np. 30 dni, to zawsze możemy z tego skorzystać. Warto jednak pamiętać, że sklep może określić pewne warunki zwrotu, np. towar musi być w oryginalnym opakowaniu, nieuszkodzony, z metkami etc.

Jeśli natomiast dokonaliśmy zakupu w tradycyjnym sklepie stacjonarnym, to nie ma obowiązku udzielania nam prawa do zwrotu bez podania przyczyny. Jednakże wiele sklepów oferuje możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni, warto więc zawsze dopytać o taką opcję.

Podsumowując, jeśli dokonujemy zakupów online, mamy 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny, a sklep ma obowiązek zwrócić nam całą zapłaconą kwotę w ciągu 14 dni od otrzymania zwracanego towaru. Warto jednak zawsze sprawdzić, czy dany sklep nie oferuje dłuższego czasu na zwrot, a także na jakich zasadach dokonywany jest zwrot.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ile sklep ma czasu na zwrot pieniędzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *