Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

ile sklep zarabia na piwie

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: ile sklep zarabia na piwie

Ile zarabia sklep na sprzedaży piwa?

Piwo jest jednym z najpopularniejszych napojów alkoholowych w Polsce. Dlatego też sklepy spożywcze i alkoholowe oferują szeroki wybór różnych rodzajów piwa. Wiele osób zastanawia się jednak, ile zarabia sklep na sprzedaży piwa. Odpowiedź na to pytanie jest złożona i zależy od wielu czynników.

Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że sklepy pobierają różne marże zależne od rodzaju piwa oraz od producenta. Zazwyczaj większe marże są pobierane na piwie importowanym lub piwie rzemieślniczym. Sklepy wolą również sprzedawać piwo w większych opakowaniach, takich jak puszki czy butelki 1,5 litra, ponieważ dają one większy zysk.

Ile więc dokładnie zarabia sklep na sprzedaży piwa? W przypadku piwa koncernowego, marża wynosi zazwyczaj od 10 do 20%. Oznacza to, że na piwie sprzedanym za 10 złotych, sklep zarabia od 1 do 2 złotych. W przypadku piwa importowanego lub rzemieślniczego, marża może wynosić nawet do 30%.

Innym czynnikiem wpływającym na zyski sklepu są promocje i przeceny. W czasie okresów świątecznych czy sezonów letnich sklepy często oferują zniżki na piwo, co przyciąga klientów, ale obniża zyski sklepu.

Warto pamiętać, że sklepy muszą ponosić koszty związane z zakupem i przechowaniem piwa. Muszą oni wynająć magazyn, zapłacić za transport, a także za utrzymanie odpowiedniej temperatury w magazynie. Oznacza to, że aby osiągnąć zyski, sklepy muszą sprzedawać duże ilości piwa.

Podsumowując, sklepy zarabiają różne kwoty na sprzedaży piwa, w zależności od rodzaju piwa i marży pobieranej przez sklep. Warto jednak pamiętać, że nie są to łatwe zyski, ponieważ sklepy muszą ponosić koszty związane z przechowywaniem i transportem piwa.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ile sklep zarabia na piwie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *