Opublikowano Dodaj komentarz

jak jest chlebak po angielsku

Znaleziony temat: jak jest chlebak po angielsku

Poradnik: Jak jest „chlebak” po angielsku?

Chlebak to popularny przedmiot w każdej kuchni, służący do przechowywania chleba. Czasami jednak, gdy robimy zakupy w sklepie z artykułami kuchennymi za granicą, możemy mieć problem z nazwaniem tego przedmiotu po angielsku. W takiej sytuacji warto poznać kilka słów, które opisują chlebak w języku angielskim.

1. Breadbox
To najczęstsze określenie chlebaka po angielsku. Wystarczy zapytać sprzedawcę w sklepie z artykułami kuchennymi o „breadbox”, aby uzyskać odpowiedni produkt.

2. Bread bin
To drugie popularne określenie chlebaka po angielsku. „Bread bin” oznacza dokładnie to samo co „breadbox”.

3. Bread container
Innym określeniem, które możemy spotkać w sklepach, jest „bread container”. Oznacza to po prostu pojemnik na chleb.

4. Bread holder
To kolejne określenie, które można spotkać w anglojęzycznej literaturze kucharskiej. „Bread holder” to dosłownie „trzymacz chleba”.

5. Bread keeper
Ostatnie określenie, które warto poznać, to „bread keeper”. Oznacza ono pojemnik na chleb, który ma za zadanie utrzymać świeżość pieczywa.

Podsumowując, mamy kilka różnych sposobów na nazwanie chlebaka po angielsku. Najczęściej używanymi określeniami są „breadbox” i „bread bin”. Warto jednak pamiętać, że w różnych krajach i sklepach mogą występować różnice w nazewnictwie. Dlatego warto poznać kilka słów, aby uniknąć nieporozumień przy zakupie tego przydatnego przedmiotu do przechowywania pieczywa.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak jest chlebak po angielsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *