Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

jak wyczyścić garnki z zewnątrz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: jak wyczyścić garnki z zewnątrz

Jak wyczyścić garnki z zewnątrz?

Garnki to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Niestety, po dłuższym użytkowaniu, ich powierzchnia zewnętrzna może ulec zabrudzeniu – zwłaszcza jeśli są eksploatowane na co dzień. Wówczas warto wiedzieć, jak można je skutecznie wyczyścić. Poniżej przedstawiamy kilka porad.

1. Czysta woda i gąbka

Jeśli na powierzchni garnka pojawiły się tylko lekkie zabrudzenia, wystarczy przetrzeć go czystą wodą i gąbką. Warto jednak użyć gąbki z boku, a nie jej grubszego wypełnienia – wtedy lepiej usuniesz plamy.

2. Sok z cytryny i soda oczyszczona

Jeśli wyczesywanie plam czystą wodą nie pomaga, można spróbować zastosować mieszankę soku z cytryny i sody oczyszczonej. Wystarczy nałożyć ją na zabrudzoną powierzchnię, a następnie przetrzeć wilgotnym ręcznikiem papierowym. Pamiętaj, by po użyciu tej metody dokładnie wypłukać garnek wodą.

3. Ocet i sól

Innym sprawdzonym sposobem na wyczyszczenie garnków jest użycie mieszaniny octu i soli. Wystarczy wymieszać te składniki w proporcjach 1:1, a następnie nałożyć na zabrudzoną powierzchnię. Pozostaw na kilka minut, następnie przetrzyj wilgotnym ręcznikiem papierowym i wypłucz wodą.

4. Specjalne środki czyszczące

Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do czyszczenia powierzchni garnków. Warto zainwestować w takie produkty, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z bardzo uporczywymi plamami.

Podsumowując, wyczyszczenie zewnętrznej powierzchni garnka nie jest trudne, o ile zastosujemy odpowiednie metody. Warto zacząć od tych najprostszych, a jeśli nie przyniosą one oczekiwanych efektów, sięgnąć po bardziej zaawansowane metody. Dzięki temu nasze garnki będą pięknie wyglądać przez długi czas.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak wyczyścić garnki z zewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *