Opublikowano Dodaj komentarz

jaki sklep otwarty w niedzielę

Znaleziony temat: jaki sklep otwarty w niedzielę

Poradnik: Gdzie zrobić zakupy w niedziele?

W Polsce, w niedziele obowiązuje zakaz handlu. Jednakże istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Na podstawie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, sklepy mogą być otwarte tylko w określonych dniach.

Jeśli potrzebujesz zrobić zakupy w niedzielę, możesz skorzystać z usług sklepów, które zaliczają się do wyjątków. Takie sklepy to między innymi:

1. Sklepy z paliwami – stacje benzynowe, sklepy przy autostradach.

2. Sklepy turystyczne i sportowe – sklepy z wyposażeniem turystycznym, narciarskim, rowerowym itp.

3. Kwiaciarnie – sklepy z kwiatami i upominkami.

4. Sklepy spożywcze – sklepy, które posiadają do 300 m2 powierzchni sprzedażowej, w których właściciel osobiście pracuje.

5. Sklepy internetowe – zakupy przez internet można robić o każdej porze dnia i nocy.

Warto zaznaczyć, że w niedziele sklepy nie są jedynym miejscem, gdzie można zrobić niezbędne zakupy. W Polsce istnieje wiele targowisk, na których można kupić świeże warzywa, owoce, mięso, ryby oraz inne produkty spożywcze. Targowiska są otwarte również w niedziele i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych sklepów.

Pamiętaj jednak, że w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa warto zachować ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Należy nosić maseczki, dezynfekować ręce i zachować dystans społeczny.

Podsumowując, jeśli potrzebujesz zrobić zakupy w niedzielę, warto skorzystać z wyjątków od zakazu handlu, takich jak sklepy z paliwami, kwiaciarnie czy sklepy internetowe. Alternatywą dla tradycyjnych sklepów są również targowiska, gdzie można kupić świeże produkty spożywcze. Pamiętaj jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jaki sklep otwarty w niedzielę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *