Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

kiedy paski do glukometru są refundowane

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: kiedy paski do glukometru są refundowane

Kiedy paski do glukometru są refundowane?

Osoby zmagające się z cukrzycą codziennie muszą przeprowadzać pomiar poziomu glukozy we krwi. Do tego celu wykorzystywany jest specjalny przyrząd – glukometr. W celu przeprowadzenia pomiaru niezbędne są także paski do glukometru. Wiele osób zastanawia się, kiedy paski do glukometru są refundowane.

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Paski do glukometru są refundowane tylko w przypadku, gdy osoba cierpiąca na cukrzycę posiada receptę od lekarza. Wówczas koszt zakupu pasków zostanie pokryty przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Warto jednak pamiętać, że refundacja obejmuje tylko określoną ilość pasków do glukometru. Konkretna liczba zależy od decyzji lekarza, który bierze pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta. Zazwyczaj pacjent otrzymuje 100 pasków na miesiąc.

Jeśli pacjent potrzebuje większej ilości pasków, może zwrócić się do lekarza o wystawienie odpowiedniej recepty. W takiej sytuacji jest on zobowiązany do przedstawienia dokumentacji medycznej, która uzasadni potrzebę większej ilości pasków.

Warto również wiedzieć, że refundacja pasków do glukometru dotyczy wyłącznie produktów, które zostały wpisane na listę leków refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dlatego przed zakupem pasków warto upewnić się, czy dany produkt jest refundowany.

Podsumowując, paski do glukometru są refundowane tylko w przypadku posiadania odpowiedniej recepty od lekarza. Warto również wiedzieć, że refundacja obejmuje określoną ilość pasków, a ich zakup jest możliwy tylko w przypadku wyboru produktu refundowanego przez NFZ.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy paski do glukometru są refundowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *