Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

kiedy żarówka pobiera najwięcej prądu

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: kiedy żarówka pobiera najwięcej prądu

Kiedy żarówka pobiera najwięcej prądu?

Wielu z nas zastanawia się nad tym, kiedy nasza żarówka pobiera najwięcej prądu. Czy jest to w momencie włączania, czy może podczas jej pracy, a może jednak w momencie wyłączania? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, ale wymaga pewnych wyjaśnień.

Kiedy włączamy żarówkę, jej pobór prądu jest największy w momencie startu. Wynika to z faktu, że w momencie włączenia, żarówka potrzebuje większej ilości prądu, aby rozgrzać się i osiągnąć pełną jasność. Zwykle jest to około trzykrotnie więcej, niż w momencie, gdy żarówka jest już w pełni rozgrzana.

W trakcie pracy, żarówka pobiera stabilną ilość prądu, która zależy od jej mocy. Im większa moc żarówki, tym większy pobór prądu. Przykładowo, żarówka o mocy 60 W pobiera około 0,5 A prądu, a żarówka o mocy 100 W pobiera około 0,8 A.

Natomiast w momencie wyłączania, żarówka również pobiera dodatkową ilość prądu. Jest to spowodowane tym, że w momencie wyłączenia, żarówka wciąż jest gorąca, a prąd jest potrzebny, aby ją schłodzić. Pobór prądu w takim przypadku jest jednak o wiele mniejszy, niż podczas włączania.

Podsumowując, żarówka pobiera najwięcej prądu w momencie włączania, a najmniej w momencie pracy. Pobór prądu podczas wyłączania jest również większy, niż podczas pracy, ale wciąż o wiele mniejszy, niż podczas włączania. Warto pamiętać o tym, gdy planujemy podłączenie większej ilości żarówek, aby uniknąć przeciążenia sieci elektrycznej.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy żarówka pobiera najwięcej prądu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *