Opublikowano Dodaj komentarz

które paski do glukometru są refundowane

Znaleziony temat: które paski do glukometru są refundowane

Które paski do glukometru są refundowane?

Kiedy chorujemy na cukrzycę, jednym z najważniejszych narzędzi, które pomaga nam kontrolować poziom cukru we krwi, jest glukometr. Aby móc go jednak prawidłowo używać, potrzebujemy odpowiednich pasków testowych. Niestety, nie wszystkie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). W tym artykule postaramy się wyjaśnić, które paski są refundowane i jak uzyskać zwrot kosztów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, NFZ refunduje tylko paski, które spełniają określone kryteria jakościowe. Są to paski oznaczone symbolem CE (oznaczającym zgodność z unijnymi standardami bezpieczeństwa i jakości) oraz paski, które zostały dopuszczone do obrotu na terenie Polski przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Warto również zwrócić uwagę na to, że refundowane są tylko paski do glukometrów, które zostały wydane przez NFZ na podstawie recepty. Oznacza to, że jeśli chcemy skorzystać z refundacji, musimy mieć ważną receptę od lekarza.

Jak więc uzyskać zwrot kosztów za paski do glukometru? Po pierwsze, musimy pamiętać o tym, że w przypadku refundacji pasków testowych, NFZ pokrywa tylko ich część kosztów. Kwota ta zależy od kategorii wiekowej pacjenta oraz od rodzaju paska. W przypadku dzieci i młodzieży do 26 roku życia, NFZ pokrywa do 100% kosztów. Dla osób powyżej 26 roku życia, refundacja wynosi od 30% do 50% ceny paska.

Aby uzyskać zwrot kosztów za paski do glukometru, musimy wypełnić odpowiedni wniosek. Możemy go pobrać ze strony internetowej NFZ lub wypełnić online. Wniosek musimy złożyć wraz z receptą oraz oryginałem paragonu lub faktury zakupowej. Wniosek możemy złożyć osobiście w jednej z placówek NFZ, wysłać pocztą lub złożyć online.

W przypadku pytań lub wątpliwości, warto skontaktować się z oddziałem NFZ lub z naszym lekarzem. Pamiętajmy jednak, że prawidłowe korzystanie z glukometru oraz regularne badanie poziomu cukru we krwi to podstawa prawidłowej kontroli cukrzycy.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: które paski do glukometru są refundowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *