Opublikowano Dodaj komentarz

laptop dlaczego nie dziala touchpad

Znaleziony temat: laptop dlaczego nie dziala touchpad

Laptop – dlaczego touchpad nie działa?

Touchpad to jedno z najważniejszych urządzeń we współczesnych laptopach. Dzięki niemu możemy kontrolować kursorem na ekranie, w sposób znacznie bardziej precyzyjny niż w przypadku myszy. Niemniej jednak, czasem może się zdarzyć, że touchpad przestaje działać. Co wtedy zrobić?

1. Sprawdź ustawienia

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy przypadkiem nie masz wyłączonej funkcji touchpada. W starszych modelach laptopów, często funkcja ta była umieszczona na specjalnym klawiszu funkcyjnym, który trzeba było nacisnąć, aby włączyć lub wyłączyć touchpad. W nowszych laptopach, zazwyczaj funkcja ta znajduje się w ustawieniach systemowych. Sprawdź, czy przypadkiem nie wyłączyłeś touchpada, czy nie zmieniły się jego ustawienia.

2. Sprawdź sterowniki

Jeśli touchpad jest włączony, ale nadal nie działa, warto sprawdzić, czy sterowniki, które odpowiadają za jego działanie, są odpowiednio zainstalowane. W tym celu, należy wejść w Menadżer urządzeń, znaleźć touchpad na liście urządzeń, kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”. Jeśli touchpad działał wcześniej, a teraz przestał działać, możliwe, że sterowniki zostały uszkodzone lub usunięte przez jakiś program.

3. Sprawdź, czy touchpad nie jest uszkodzony

Jeśli powyższe kroki nie przyniosły skutku, warto sprawdzić, czy touchpad nie jest fizycznie uszkodzony. Często zdarza się, że na powierzchni touchpada gromadzi się kurz lub wilgoć, co może zaburzać jego działanie. W takim przypadku, należy delikatnie przetrzeć powierzchnię touchpada, przy użyciu lekkiej mikrofibry lub specjalnej chusteczki do czyszczenia ekranów. Jeśli touchpad jest uszkodzony fizycznie, najlepiej skontaktować się z serwisem, który zajmie się jego naprawą.

Podsumowując, jeśli twój touchpad przestał działać, warto najpierw sprawdzić ustawienia i sterowniki. Jeśli to nie przyniesie skutku, warto sprawdzić, czy touchpad nie jest uszkodzony fizycznie. W większości przypadków, te proste kroki pomogą przywrócić touchpad do życia.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: laptop dlaczego nie dziala touchpad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *