Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

sklep gdzie zrealizuje bon turystyczny

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: sklep gdzie zrealizuje bon turystyczny

Poradnik: gdzie zrealizować bon turystyczny?

Wszyscy wiemy, że rząd rozdaje bony turystyczne, które można wykorzystać na wakacje w kraju. Jednak wiele osób nie wie, gdzie dokładnie można zrealizować ten bon i jakie są związane z tym zasady. Dlatego też przygotowaliśmy dla was poradnik, który pomoże wam znaleźć sklep, gdzie zrealizujecie ten bon.

Przede wszystkim, warto wiedzieć, że bony turystyczne można wykorzystać wyłącznie w sklepach i firmach, które zarejestrowały się w programie „Turystyczny Bon”. Na stronie Ministerstwa Rozwoju dostępna jest lista takich sklepów, którą warto sprawdzić przed wyjazdem. Można też zapytać bezpośrednio w wybranej przez nas firmie, czy przyjmują bony turystyczne.

Kolejnym ważnym punktem jest kwota, jaką można wykorzystać z bonu. Maksymalna kwota to 1000 zł. Co prawda, można wykorzystać kilka bonów jednocześnie, jednak łączna suma nie może przekroczyć tej kwoty. Dodatkowo, bon może być wykorzystany tylko raz, więc warto dokładnie przemyśleć, gdzie chcemy go wykorzystać.

Jeśli już wybraliśmy sklep, warto zwrócić uwagę na to, czy wystawiają oni faktury. W przypadku wykorzystania bonu turystycznego, sprzedawca nie może wystawić faktury VAT, ale może wystawić rachunek, który będzie stanowił potwierdzenie dokonania zakupu. Rachunek taki powinien zawierać podstawowe dane: imię i nazwisko kupującego, nazwę sklepu, wartość zakupów oraz datę dokonania zakupu.

Ostatnim ważnym punktem jest termin wykorzystania bonu. Bony turystyczne są ważne do końca roku 2021, ale warto pamiętać, że sklepy mogą mieć różne zasady dotyczące wykorzystania bonu w określonym czasie. Dlatego też, warto dokładnie zapoznać się z regulaminem sklepu przed wyjazdem.

Podsumowując, wykorzystanie bonu turystycznego jest bardzo proste, pod warunkiem, że wybierzemy sklep, który go honoruje. Warto też zwrócić uwagę na zasady wykorzystania bonu oraz datę ważności. Dzięki temu, można wykorzystać bon na wakacje i cieszyć się wypoczynkiem w kraju.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: sklep gdzie zrealizuje bon turystyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *