Kołobrzeg ul Nadmorska 7
Szukaj
Close this search box.
Strona główna
Blog
Single Post

żarówka która nie razi

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
Tags
Search
Szukaj
Instagram widget

Recommended Post
Subscribe
Follow us

Znaleziony temat: żarówka która nie razi

Jak wybrać żarówkę, która nie będzie raziła?

Wybierając żarówkę, zwykle kierujemy się jednym kryterium – mocą, czyli ilością watażu. Jednak warto zwrócić uwagę także na inną ważną cechę, jaką jest temperatura barwowa. To właśnie od niej zależy, czy żarówka będzie dawała przyjemne dla oka światło, czy też będzie raziła nasze oczy.

Temperatura barwowa mierzona jest w kelwinach (K). Im wyższa wartość, tym światło jest bardziej białe i chłodne, ale też bardziej rażące dla oka. Natomiast im niższa wartość, tym światło jest bardziej ciepłe i przyjemne.

Dlatego, jeśli chcemy wybrać żarówkę, która nie będzie raziła naszych oczu, powinniśmy szukać takiej o niskiej temperaturze barwowej. Idealnym wyborem będą żarówki o temperaturze poniżej 3000K. To właśnie taka żarówka będzie dawała przyjemne, ciepłe światło, idealne do relaksu i odpoczynku.

Przy wyborze żarówki warto także zwrócić uwagę na jej kształt oraz rodzaj mocowania. Jeśli posiadamy lampę z określonym rodzajem mocowania, np. E27, E14 czy GU10, należy wybrać żarówkę, która będzie pasowała do tego mocowania.

Podsumowując, wybierając żarówkę, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej moc, ale także na temperaturę barwową. Żarówki o niskiej temperaturze barwowej będą dawały przyjemne, ciepłe światło, idealne do relaksu i odpoczynku. Pamiętajmy także, by wybierając żarówkę, zwrócić uwagę na jej kształt i rodzaj mocowania, aby była kompatybilna z naszą lampą.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: żarówka która nie razi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *